BUY TICKETS ONLINE


 Highlights

(some of the) Bands that have played at the Bottom Of The Hill      
                            
mostly since about 1997 until 2014

   # A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z   

 1991 to 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 
       (incomplete)                                                                                           

  2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014  

for a partial list of all bands, click http://www.bottomofthehill.com/BandsList.html
Search... Loading...
Bookmark and Share


No Results
date band
Tue 1/4/00
78 rpm
Tue 1/4/00
Nothing Cool
Tue 1/4/00
Odd Numbers, The
Wed 1/5/00
Fractional Importance
Wed 1/5/00
Gimbo
Wed 1/5/00
Theory Of Ruin
Thu 1/6/00
Giblet Dribblers, The
Thu 1/6/00
Hammerdown Turpentine
Thu 1/6/00
Rube Waddell
Fri 1/7/00
Liar
Fri 1/7/00
Solarcane
Fri 1/7/00
Waycross
Sat 1/8/00
Mumble And Peg
Sat 1/8/00
Rocket Science & The N. L. F.
Sat 1/8/00
Rumah Sakit
Sat 1/8/00
Species Being
Sun 1/9/00
10 Ft. 5
Sun 1/9/00
86
Sun 1/9/00
Oakie
Mon 1/10/00
Charm House
Mon 1/10/00
Family Scott
Mon 1/10/00
Learned Hand
Tue 1/11/00
Beth Custer
Tue 1/11/00
Freddie Price
Tue 1/11/00
Mark Growden's Electric Piñata
Wed 1/12/00
Court And Spark, The
Wed 1/12/00
Radar Bros.
Wed 1/12/00
Tarentel
Thu 1/13/00
Billy Nayer Show, The
Thu 1/13/00
Holcombe Waller
Thu 1/13/00
Storm
Fri 1/14/00
Glitter Mini 9
Fri 1/14/00
Red Planet
Fri 1/14/00
Roger Clyne & The Peacemakers
Fri 1/14/00
Vegas DeMilo
Sat 1/15/00
Apple Saucer
Sat 1/15/00
Buddhakowski
Sat 1/15/00
Fingers, The
Sun 1/16/00
Heavy Pebble
Sun 1/16/00
Lonely Kings, The
Sun 1/16/00
Salmon
Mon 1/17/00
Bay Area Art Collective
Mon 1/17/00
Jalopy
Mon 1/17/00
Pangea
Tue 1/18/00
Jerry Joseph
Tue 1/18/00
Richmond Fontaine
Tue 1/18/00
Split Lip Rayfield
Wed 1/19/00
Alejandro Escovedo
Wed 1/19/00
Richard Buckner
Thu 1/20/00
Alejandro Escovedo
Thu 1/20/00
Richard Buckner
Fri 1/21/00
Imperial Teen
Fri 1/21/00
Sick Bees
Fri 1/21/00
Track Star
Sat 1/22/00
AFI
Sat 1/22/00
By A Thread
Sat 1/22/00
Forgotten, The
Sat 1/22/00
Nerve Agents
Sun 1/23/00
Paladins
Sun 1/23/00
Souvenirs, The
Mon 1/24/00
Blue, The
Mon 1/24/00
Downstream
Mon 1/24/00
Planting Seeds, The
Tue 1/25/00
Gwen Mars
Tue 1/25/00
Travis
Wed 1/26/00
Bart Davenport
Wed 1/26/00
Deadweight
Wed 1/26/00
Ian Brennan
Wed 1/26/00
Jim Greer
Wed 1/26/00
John Vanderslice
Thu 1/27/00
Oranger
Thu 1/27/00
Push Kings, The
Thu 1/27/00
Wussom*Pow!
Fri 1/28/00
Fabulous Disaster
Fri 1/28/00
Lost Goat
Fri 1/28/00
Sister Double Happiness
Sat 1/29/00
Barnyard Ballers, The
Sat 1/29/00
Flogging Molly
Sat 1/29/00
Scotch Green, The
Tue 2/1/00
Autumns, The
Tue 2/1/00
Black Rebel Motorcycle Club
Tue 2/1/00
Stratford 4, The
Tue 2/1/00
Vue
Wed 2/2/00
Fiasco Del Mondo
Wed 2/2/00
Total Eclipse
Wed 2/2/00
Tree Something
Thu 2/3/00
Signal, The
Thu 2/3/00
Ultramafic
Thu 2/3/00
Varsity Drag
Fri 2/4/00
20 Miles
Fri 2/4/00
Bo Grumpus
Fri 2/4/00
Bob Log III
Sat 2/5/00
Owsley
Sat 2/5/00
Portable
Sat 2/5/00
U.S. Crush
Sun 2/6/00
Neither Neither World
Sun 2/6/00
Sol Invictus
Mon 2/7/00
Maxwell Horse
Mon 2/7/00
Simple Charlie
Mon 2/7/00
Thunder Suite, The
Tue 2/8/00
Dealership
Tue 2/8/00
Jolly!
Tue 2/8/00
Secadora
Wed 2/9/00
Beth Lisick Ordeal
Wed 2/9/00
Broken Horse
Wed 2/9/00
Vagabond Lovers
Thu 2/10/00
Invisible Green
Thu 2/10/00
Venus Bleeding
Thu 2/10/00
Visitor 42
Fri 2/11/00
Birdsaw
Fri 2/11/00
Deadweight
Fri 2/11/00
Soulcracker
Sat 2/12/00
Acid King
Sat 2/12/00
Black Kali Ma
Sat 2/12/00
Clinics, The
Sun 2/13/00
Belleville
Sun 2/13/00
Buckeye
Sun 2/13/00
Forever Goldrush
Sun 2/13/00
Mover
Sun 2/13/00
Rule Of Thumb
Mon 2/14/00
Bracket
Mon 2/14/00
Plus Ones, The
Mon 2/14/00
Stunt Monkey
Tue 2/15/00
A New Found Glory
Tue 2/15/00
Midtown
Tue 2/15/00
Rx Bandits
Wed 2/16/00
American Steel
Wed 2/16/00
Catheters, The
Wed 2/16/00
Murder City Devils, The
Thu 2/17/00
J Church
Thu 2/17/00
Limp
Thu 2/17/00
Nerf Herder
Fri 2/18/00
8 Stops 7
Fri 2/18/00
Everclear
Fri 2/18/00
Stir
Sat 2/19/00
Born Naked
Sat 2/19/00
Spike 1000
Sat 2/19/00
Swarm
Sun 2/20/00
Aquamen, The
Sun 2/20/00
Baby Snufkin
Sun 2/20/00
Bitesize
Sun 2/20/00
Enda
Sun 2/20/00
Meredith Dimenne
Mon 2/21/00
Aislers Set, The
Mon 2/21/00
Dressy Bessy
Mon 2/21/00
Lunchbox
Tue 2/22/00
Dismemberment Plan
Tue 2/22/00
Juno
Tue 2/22/00
Pinehurst Kids
Wed 2/23/00
Nels Cline/Gregg Bendian
Wed 2/23/00
Saint André
Wed 2/23/00
Species Being
Thu 2/24/00
Kelley Stoltz
Thu 2/24/00
Negro Problem, The
Thu 2/24/00
Waycross
Fri 2/25/00
A Night Of Serious Drinking
Fri 2/25/00
For Stars
Fri 2/25/00
Kyle Statham
Sat 2/26/00
Mono Pause
Sat 2/26/00
Roofies, The
Sat 2/26/00
Three Day Stubble
Sun 2/27/00
Dusty 45s
Sun 2/27/00
Eric McFadden Experience
Sun 2/27/00
Liz Pisco
Sun 2/27/00
Noe Venable
Mon 2/28/00
Backyard Babies
Mon 2/28/00
Speed Twin
Mon 2/28/00
Yo Yo's, The
Tue 2/29/00
Lies, The
Tue 2/29/00
Midnight Laserbeam
Tue 2/29/00
Subpoena The Past
Wed 3/1/00
Elliott Smith
Wed 3/1/00
Radar Bros.
Thu 3/2/00
Alkaline Trio
Thu 3/2/00
Honor System, The
Thu 3/2/00
Influents, The
Fri 3/3/00
Black Halos
Fri 3/3/00
Lazy Cowgirls, The
Fri 3/3/00
Nikki Sudden Band
Sat 3/4/00
Alien Crime Syndicate
Sat 3/4/00
Fastbacks
Sat 3/4/00
Groovie Ghoulies
Sat 3/4/00
Nar
Sat 3/4/00
Death Cab For Cutie
Sat 3/4/00
Fiver
Sat 3/4/00
Jim Yoshii Pile-Up, The
Sat 3/4/00
Rumah Sakit
Sun 3/5/00
Chixdiggit
Sun 3/5/00
Get Go, The
Sun 3/5/00
Me First
Sun 3/5/00
Peter Parker
Mon 3/6/00
Braille Stars
Mon 3/6/00
Quasi
Mon 3/6/00
Replikants
Tue 3/7/00
Dura-Delinquent
Tue 3/7/00
Knoxville Girls
Tue 3/7/00
Vue
Wed 3/8/00
Court And Spark, The
Wed 3/8/00
Neko Case & Her Boyfriends
Wed 3/8/00
Sunshine Club, The
Thu 3/9/00
Cursive
Thu 3/9/00
Dilute
Thu 3/9/00
Not From Here
Fri 3/10/00
Hammerdown Turpentine
Fri 3/10/00
Prey
Fri 3/10/00
Roger Clyne & The Peacemakers
Sat 3/11/00
Keyser Soze
Sat 3/11/00
Lica Sto
Sat 3/11/00
New Dealers
Sat 3/11/00
Valve
Sun 3/12/00
Glasstown
Sun 3/12/00
Julie Plug
Sun 3/12/00
Mountain Consolidated
Mon 3/13/00
Cool DJ Icewater Traveling Fun Troupe, The
Mon 3/13/00
Noh Buddies, The
Mon 3/13/00
Terracotta Troupe, The
Tue 3/14/00
Anniversary, The
Tue 3/14/00
Fluke Starbucker
Tue 3/14/00
Mates Of State
Tue 3/14/00
Pretty Pony
Wed 3/15/00
Horobosu
Wed 3/15/00
Malcolm Mooney & The Tenth Planet
Wed 3/15/00
O-Type
Thu 3/16/00
Let's Go Bowling
Thu 3/16/00
Monkey
Thu 3/16/00
Stiff Richards
Fri 3/17/00
Brian Kenney Fresno
Fri 3/17/00
Mark Growden's Electric Piñata
Fri 3/17/00
Sleepytime Gorilla Museum
Sat 3/18/00
Andherson
Sat 3/18/00
Elliott
Sat 3/18/00
Hot Water Music
Sun 3/19/00
Aislers Set, The
Sun 3/19/00
Gorkys Zygotic Mynci
Sun 3/19/00
Grandaddy
Mon 3/20/00
Duds
Mon 3/20/00
Enda
Mon 3/20/00
Rubymar
Tue 3/21/00
Dead & Gone
Tue 3/21/00
Shimmer Kids
Tue 3/21/00
Tight Bros From Way Back When
Wed 3/22/00
Blue, The
Wed 3/22/00
Glitter Mini 9
Wed 3/22/00
Papa Roach
Thu 3/23/00
Actionslacks
Thu 3/23/00
BellRays, The
Thu 3/23/00
Cobra Verde
Fri 3/24/00
Lois
Fri 3/24/00
Softies, The
Fri 3/24/00
Virginia Dare
Sat 3/25/00
Dear Nora
Sat 3/25/00
Orange Peels, The
Sat 3/25/00
Papas Fritas
Sat 3/25/00
Sarah Dougher
Sun 3/26/00
Chantigs
Sun 3/26/00
Forty-Fives, The
Sun 3/26/00
Rikki
Sun 3/26/00
Sunless Day
Mon 3/27/00
Bright Eyes
Mon 3/27/00
Little Deaths, The
Mon 3/27/00
Need, The
Mon 3/27/00
Subtonix
Tue 3/28/00
Bottom
Tue 3/28/00
Drunk Horse
Tue 3/28/00
Gammera
Wed 3/29/00
Angie Aparo
Wed 3/29/00
Faraway Brothers
Wed 3/29/00
Keeners, The
Wed 3/29/00
Old Joe Clarks, The
Thu 3/30/00
Cell Block 5
Thu 3/30/00
Gaza Strippers
Thu 3/30/00
Gluecifer
Fri 3/31/00
Crooked Fingers
Fri 3/31/00
Empire State
Fri 3/31/00
Pink
Sat 4/1/00
Bangs
Sat 4/1/00
Dori Bangs
Sat 4/1/00
Family Bonding
Sun 4/2/00
Storm
Sun 4/2/00
Verbena
Sun 4/2/00
Asylum Street Spankers
Sun 4/2/00
Holy Smokes
Mon 4/3/00
Black Heart Procession, The
Mon 4/3/00
Devics
Mon 4/3/00
Maquiladora
Tue 4/4/00
20 Minute Loop
Tue 4/4/00
Solarcane
Tue 4/4/00
Suite C
Wed 4/5/00
American Heartbreak
Wed 4/5/00
Broken Low
Wed 4/5/00
Three Years Down
Thu 4/6/00
Drunk Horse
Thu 4/6/00
Fireball Ministry
Thu 4/6/00
Fu Manchu
Fri 4/7/00
Chasers, The
Fri 4/7/00
Fetish
Fri 4/7/00
One Time Angels
Fri 4/7/00
Pitch Black
Sat 4/8/00
Lumen
Sat 4/8/00
Tara Jane O'Neil
Sat 4/8/00
Tarentel
Sun 4/9/00
Bobby Conn
Sun 4/9/00
Dark Gospel Of The Superstring Theory, The
Sun 4/9/00
Spikedrivers
Mon 4/10/00
August
Mon 4/10/00
Go National
Mon 4/10/00
Pick Up, The
Tue 4/11/00
Aislers Set, The
Tue 4/11/00
Ampersand
Tue 4/11/00
Fairways, The
Tue 4/11/00
Scrabbel
Tue 4/11/00
Magnified
Wed 4/12/00
Lessick's Kid
Wed 4/12/00
Smallstone
Wed 4/12/00
Ultramafic
Thu 4/13/00
Dura-Delinquent
Thu 4/13/00
Make-Up, The
Thu 4/13/00
Spores, The
Fri 4/14/00
Sift
Fri 4/14/00
Swarm
Fri 4/14/00
Systematic
Sat 4/15/00
J Church
Sat 4/15/00
Shiner
Sat 4/15/00
Wolf Colonel
Sun 4/16/00
Jacky Paper
Sun 4/16/00
Portable
Sun 4/16/00
Unamerican
Mon 4/17/00
eE
Mon 4/17/00
Subtonix
Mon 4/17/00
Ten In The Swear Jar
Tue 4/18/00
Bitesize
Tue 4/18/00
Get Go, The
Tue 4/18/00
Lo-Fi Neisans
Wed 4/19/00
Death Cab For Cutie
Wed 4/19/00
Gunga Din, The
Wed 4/19/00
Jim Yoshii Pile-Up, The
Thu 4/20/00
Anniversary, The
Thu 4/20/00
Hot Rod Circuit
Thu 4/20/00
Piebald
Fri 4/21/00
100 Watt Smile
Fri 4/21/00
Granfaloon Bus
Fri 4/21/00
Shmoogie
Sat 4/22/00
Everybody's Angels
Sat 4/22/00
Jo Jo
Sat 4/22/00
Joe's Friend [Human Life Index]
Sat 4/22/00
Tsar
Sun 4/23/00
Majority Whip
Sun 4/23/00
Mingo 2000
Sun 4/23/00
Spot 1019
Mon 4/24/00
American Girls, The
Mon 4/24/00
Sister Seven
Mon 4/24/00
Tincture
Tue 4/25/00
Duds
Tue 4/25/00
Go Kart Go
Tue 4/25/00
Willknots
Wed 4/26/00
A Night Of Serious Drinking
Wed 4/26/00
Ida
Wed 4/26/00
Pedro The Lion
Wed 4/26/00
TW Walsh
Thu 4/27/00
Dub Narcotic Sound System
Thu 4/27/00
Internal/External
Thu 4/27/00
Quails
Thu 4/27/00
Sub Debs
Fri 4/28/00
Dylan Group
Fri 4/28/00
Electric Birds
Fri 4/28/00
Macha
Fri 4/28/00
Spoonbender
Sat 4/29/00
Blue Sky Roadster
Sat 4/29/00
Decal
Sat 4/29/00
Keeners, The
Sat 4/29/00
Oxygen
Sun 4/30/00
Fractional Importance
Sun 4/30/00
Lisa Hayes & The Violets
Sun 4/30/00
National Joy Band, The
Mon 5/1/00
Glen Phillips
Mon 5/1/00
Nickel Beer Riot
Mon 5/1/00
Virgil Shaw
Tue 5/2/00
Chantigs
Tue 5/2/00
John Vanderslice
Tue 5/2/00
Poster Children
Wed 5/3/00
!!! == Chck, Chck, Chck
Wed 5/3/00
Out Hud
Wed 5/3/00
Sushi
Wed 5/3/00
Wussom*Pow!
Thu 5/4/00
Cat Power
Thu 5/4/00
Malcolm Holcombe
Fri 5/5/00
Acres, The
Fri 5/5/00
Herb
Fri 5/5/00
Polkacide
Sat 5/6/00
Deadweight
Sat 5/6/00
Jon Kahn
Sat 5/6/00
Soulcracker
Sun 5/7/00
Eyeliners, The
Sun 5/7/00
Groovie Ghoulies
Sun 5/7/00
Hi-Fives, The
Mon 5/8/00
Eleven
Mon 5/8/00
Queens Of The Stone Age
Tue 5/9/00
Austin Willacy
Tue 5/9/00
Electro Group
Tue 5/9/00
Fort Erie
Thu 5/11/00
Moe!Kestra!
Thu 5/11/00
Species Being
Thu 5/11/00
Vacuum Tree Head
Fri 5/12/00
Champs, The Fucking
Fri 5/12/00
Mechakucha
Fri 5/12/00
Space Boy
Sat 5/13/00
Liar
Sat 5/13/00
Noëlle Hampton
Sat 5/13/00
Storm
Sun 5/14/00
Crowsong
Sun 5/14/00
Giblet Dribblers, The
Sun 5/14/00
Tombstones, The
Wed 5/17/00
Andy Peters Show, The
Wed 5/17/00
Kelly Cronin
Wed 5/17/00
Rubymar
Thu 5/18/00
Barcelona
Thu 5/18/00
California Oranges
Thu 5/18/00
From Bubblegum To Sky
Thu 5/18/00
Plum Tree
Fri 5/19/00
Bored Stiff
Fri 5/19/00
DJ MIKEone
Fri 5/19/00
Mad Ill
Fri 5/19/00
Seventh Generation
Fri 5/19/00
Superstar Quamallah
Sat 5/20/00
Court And Spark, The
Sat 5/20/00
Paula Frazier
Sat 5/20/00
Stratford 4, The
Sat 5/20/00
Tarentel
Sun 5/21/00
Accel 4
Sun 5/21/00
Me First
Sun 5/21/00
Woggles, The
Mon 5/22/00
Boy Kicks Girl
Mon 5/22/00
Love, dAriA
Mon 5/22/00
Tsunami Bomb
Tue 5/23/00
Glasstown
Tue 5/23/00
Holcombe Waller
Tue 5/23/00
Slow Poisoners, The
Wed 5/24/00
Andherson
Wed 5/24/00
Blue, The
Wed 5/24/00
Dilute
Thu 5/25/00
Briefs
Thu 5/25/00
Gadjits, The
Thu 5/25/00
Plus Ones, The
Fri 5/26/00
Golden
Fri 5/26/00
Magnified
Fri 5/26/00
Red Planet
Sat 5/27/00
Apple Saucer
Sat 5/27/00
For Stars
Sat 5/27/00
John Vanderslice
Sun 5/28/00
Acid King
Sun 5/28/00
Diesto
Sun 5/28/00
Enemymine
Sun 5/28/00
Theory Of Ruin
Mon 5/29/00
Autumns, The
Mon 5/29/00
Dora Flood
Mon 5/29/00
Lift To Experience
Mon 5/29/00
Ultramafic
Tue 5/30/00
Jolly!
Tue 5/30/00
Lifter Puller
Tue 5/30/00
Pomegranate
Wed 5/31/00
Jack Saints, The
Wed 5/31/00
Loose Lips
Wed 5/31/00
Onyas, The
Thu 6/1/00
BellRays, The
Thu 6/1/00
Clinics, The
Thu 6/1/00
Zen Guerrilla
Fri 6/2/00
Paul Jones
Fri 6/2/00
Robert Belfour
Fri 6/2/00
T-Model Ford
Sat 6/3/00
Fingers, The
Sat 6/3/00
Liz Pisco
Sat 6/3/00
Persephone's Bees
Sun 6/4/00
Lee Vilensky Trio, The
Sun 6/4/00
Muskrats, The
Sun 6/4/00
Squeegees, The
Mon 6/5/00
April Cope And Ciderhouse
Mon 6/5/00
Jimmy Leslie
Mon 6/5/00
Richfields, The
Tue 6/6/00
Boy Kicks Girl
Tue 6/6/00
Every Seven
Tue 6/6/00
Headboard
Tue 6/6/00
Opener Of Ways
Tue 6/6/00
Stomach
Wed 6/7/00
Old Joe Clarks, The
Wed 6/7/00
Richard Buckner
Thu 6/8/00
Mates Of State
Thu 6/8/00
Solex
Thu 6/8/00
Stereo Total
Fri 6/9/00
20 Minute Loop
Fri 6/9/00
Solex
Fri 6/9/00
Stereo Total
Sat 6/10/00
Grnd Ntnl Brnd
Sat 6/10/00
Uz Jsme Doma
Sat 6/10/00
Zmrzlina
Sun 6/11/00
Bangs
Sun 6/11/00
Loose Lips
Sun 6/11/00
Los Infernos
Sun 6/11/00
Makers, The
Mon 6/12/00
Optiganally Yours
Mon 6/12/00
Rumah Sakit
Mon 6/12/00
Thingy
Tue 6/13/00
Ann Beretta
Tue 6/13/00
Boy Sets Fire
Tue 6/13/00
Model American
Wed 6/14/00
Barbara Manning And The Go-Luckys!
Wed 6/14/00
J Mascis
Wed 6/14/00
Julie Doiron
Thu 6/15/00
Stroke 9
Thu 6/15/00
Waxwings, The
Fri 6/16/00
Claudine 3
Fri 6/16/00
Tiny
Fri 6/16/00
Waycross
Sat 6/17/00
Distortion Felix
Sat 6/17/00
Earlimart
Sat 6/17/00
New Wet Kojak
Sun 6/18/00
East Bay Chasers, The
Sun 6/18/00
Hope Lifter
Sun 6/18/00
One Time Angels
Sun 6/18/00
Oozzies
Sun 6/18/00
Strychnine
Mon 6/19/00
Lies, The
Mon 6/19/00
Vue
Mon 6/19/00
White Stripes, The
Tue 6/20/00
Belleville
Tue 6/20/00
Glen Phillips
Wed 6/21/00
90 Day Men
Wed 6/21/00
My Sunny Disposition
Wed 6/21/00
Noe Venable And The Ruiners
Thu 6/22/00
DeSoto Reds
Thu 6/22/00
Of Montreal & Marshmallow Coast
Thu 6/22/00
Orange Peels, The
Fri 6/23/00
Beanweevils, The
Fri 6/23/00
National Joy Band, The
Fri 6/23/00
Sourpuss
Sat 6/24/00
Amber Asylum
Sat 6/24/00
Subarachnoid Space
Sat 6/24/00
Ybo2
Sun 6/25/00
Dusty 45s
Sun 6/25/00
Forty-Fives, The
Sun 6/25/00
Paladins
Mon 6/26/00
Buckets, The
Mon 6/26/00
Granfaloon Bus
Mon 6/26/00
Handsome Family, The
Tue 6/27/00
New Bomb Turks
Tue 6/27/00
Streetwalkin' Cheetahs, The
Tue 6/27/00
Zeke
Wed 6/28/00
New Bomb Turks
Wed 6/28/00
Throttle Finger
Wed 6/28/00
Zeke
Thu 6/29/00
Buddhakowski
Thu 6/29/00
Rubymar
Thu 6/29/00
Ruth Gerson
Fri 6/30/00
Eric McFadden Experience
Fri 6/30/00
Getaway People, The
Fri 6/30/00
Mark Growden's Electric Piñata
Sat 7/1/00
American Steel
Sat 7/1/00
Catheters, The
Sat 7/1/00
Dead & Gone
Sat 7/1/00
Murder City Devils, The
Sun 7/2/00
Catheters, The
Sun 7/2/00
Dead & Gone
Sun 7/2/00
Murder City Devils, The
Mon 7/3/00
Champs, The Fucking
Mon 7/3/00
Dianogah
Mon 7/3/00
Don Caballero
Tue 7/4/00
Don Caballero
Tue 7/4/00
Rumah Sakit
Tue 7/4/00
Swords Project, The
Wed 7/5/00
Idaho
Wed 7/5/00
Onelinedrawing
Wed 7/5/00
Shannon Wright
Thu 7/6/00
Swingin' Utters
Thu 7/6/00
Welt
Thu 7/6/00
Youth Brigade
Fri 7/7/00
Death Cab For Cutie
Fri 7/7/00
John Vanderslice
Fri 7/7/00
Mates Of State
Sat 7/8/00
Al Perry
Sat 7/8/00
Barbara Manning And The Go-Luckys!
Sat 7/8/00
Virgil Shaw
Sat 7/8/00
Waycross
Sun 7/9/00
Stiff Richards
Sun 7/9/00
Wunder Years, The
Mon 7/10/00
Fort Erie
Mon 7/10/00
Oma Yang
Mon 7/10/00
Roots Of Orchis, The
Tue 7/11/00
Camera Obscura, The
Tue 7/11/00
Faint, The
Tue 7/11/00
Vue
Wed 7/12/00
Girlboy Girl
Wed 7/12/00
Lunchbox
Wed 7/12/00
Steward
Thu 7/13/00
Black Heart Procession, The
Thu 7/13/00
For Carnation, The
Thu 7/13/00
Winfred E. Eye
Fri 7/14/00
Black Heart Procession, The
Fri 7/14/00
For Carnation, The
Fri 7/14/00
Tarentel
Sat 7/15/00
Angry Villagers
Sat 7/15/00
Cannon
Sat 7/15/00
Number II, The
Sat 7/15/00
Peacorn Popnuts Chewin' Wadda Soda Gum, The
Sat 7/15/00
Preteens, The
Sat 7/15/00
Randy Walker
Sat 7/15/00
Stanley Marsalis
Sat 7/15/00
Two Psalm Brothers
Sat 7/15/00
Von Schmalen
Sun 7/16/00
Amscray
Sun 7/16/00
Harry Carey Kitty
Sun 7/16/00
Headboard
Mon 7/17/00
Ellis
Mon 7/17/00
Midtown
Mon 7/17/00
Stereo, The
Tue 7/18/00
Fairways, The
Tue 7/18/00
From Bubblegum To Sky
Tue 7/18/00
My Favorite
Tue 7/18/00
Three Berry Ice Cream
Wed 7/19/00
Alejandro Escovedo
Wed 7/19/00
Penelope Houston
Thu 7/20/00
Jucifer
Thu 7/20/00
Sick, The
Thu 7/20/00
Thumbs, The
Fri 7/21/00
Carlos ! == ¡Carlos!
Fri 7/21/00
Me First
Fri 7/21/00
Smarties, The
Sat 7/22/00
Loose Lips
Sat 7/22/00
Starlite Desperation
Sat 7/22/00
Urinals
Sun 7/23/00
Eric McFadden
Sun 7/23/00
Mountain Consolidated
Sun 7/23/00
Unified Theory
Mon 7/24/00
DJs TophOne & Gadget
Mon 7/24/00
Him
Mon 7/24/00
Jet Black Crayon
Tue 7/25/00
Dick
Tue 7/25/00
Down Temper
Tue 7/25/00
Lean
Wed 7/26/00
Knife & Fork
Wed 7/26/00
Shackleton
Wed 7/26/00
Sin Ropas
Thu 7/27/00
Freeheat
Thu 7/27/00
Secadora
Thu 7/27/00
Stratford 4, The
Fri 7/28/00
Chub
Fri 7/28/00
Roofies, The
Fri 7/28/00
Shitty Shitty Band Band
Sat 7/29/00
And You Will Know Us By The Trail Of Dead, …
Sat 7/29/00
Little Deaths, The
Sat 7/29/00
Überhund
Sun 7/30/00
Belleville
Sun 7/30/00
Buckeye
Sun 7/30/00
Dean Del Ray
Sun 7/30/00
Forever Goldrush
Sun 7/30/00
Grub Dog
Sun 7/30/00
Matt Lax
Sun 7/30/00
Mover
Sun 7/30/00
Wichitas, The
Mon 7/31/00
Aislers Set, The
Mon 7/31/00
Slumberparty
Mon 7/31/00
Sushi
Tue 8/1/00
At The Drive-In
Tue 8/1/00
Jealous Sound, The
Tue 8/1/00
Lonely Kings, The
Wed 8/2/00
Blanks 77
Wed 8/2/00
Forgotten, The
Wed 8/2/00
Krays, The
Wed 8/2/00
Sixer
Thu 8/3/00
100 Watt Smile
Thu 8/3/00
Charming Hostess
Thu 8/3/00
Hostess Trio
Thu 8/3/00
Kultur Shock
Fri 8/4/00
Adam Elk, The
Fri 8/4/00
Brown Eyed Susans
Fri 8/4/00
Chuck Prophet
Fri 8/4/00
Jenny Toomey
Sat 8/5/00
Orange Peels, The
Sat 8/5/00
Sissy Bar
Sat 8/5/00
Sneetches
Sun 8/6/00
Bob Log III
Sun 8/6/00
Petra Hayden
Sun 8/6/00
Steakhouse
Mon 8/7/00
Channel 13
Mon 8/7/00
Daycare
Mon 8/7/00
Hell Brothers
Tue 8/8/00
André Williams
Tue 8/8/00
Cheater Slicks
Tue 8/8/00
Resineators
Wed 8/9/00
764-HERO
Wed 8/9/00
Jim Yoshii Pile-Up, The
Wed 8/9/00
Love As Laughter
Thu 8/10/00
Dead Moon
Thu 8/10/00
Lies, The
Thu 8/10/00
Slaves
Fri 8/11/00
Reducers SF
Fri 8/11/00
Slags
Fri 8/11/00
Templars
Fri 8/11/00
Terminus City
Sat 8/12/00
Avail
Sat 8/12/00
Dillinger Four
Sat 8/12/00
Leatherface
Sat 8/12/00
Avail
Sat 8/12/00
Dillinger Four
Sat 8/12/00
Leatherface
Sun 8/13/00
Killingtons, The
Sun 8/13/00
Nerf Herder
Sun 8/13/00
Psoma
Sun 8/13/00
Real Diego, The
Mon 8/14/00
Hammerdown Turpentine
Mon 8/14/00
Holly Golightly
Mon 8/14/00
Reckless Kelly
Mon 8/14/00
Teddy Morgan & The Pistolas
Tue 8/15/00
Blackouts, The
Tue 8/15/00
Bubble
Tue 8/15/00
Nash Kato
Tue 8/15/00
Yo Yo's, The
Wed 8/16/00
Bantam Rooster
Wed 8/16/00
Jack Saints, The
Wed 8/16/00
Strychnine
Thu 8/17/00
Bratmobile
Thu 8/17/00
Enon
Thu 8/17/00
Erase Errata
Thu 8/17/00
Shotgun Won
Fri 8/18/00
Jeffrey Halford & The Healers
Fri 8/18/00
Mother Truckers, The
Fri 8/18/00
Wilson Gill
Sat 8/19/00
Breakout
Sat 8/19/00
Drunk Horse
Sun 8/20/00
Greg Serrato
Sun 8/20/00
Nickel Beer Riot
Sun 8/20/00
Varsity Drag
Mon 8/21/00
Blue, The
Mon 8/21/00
O.P.M.
Mon 8/21/00
Sloe
Tue 8/22/00
Sean Hayes
Tue 8/22/00
Sparkle Jet
Tue 8/22/00
Spink
Wed 8/23/00
Beans, The
Wed 8/23/00
Contrail
Wed 8/23/00
Intima, The
Wed 8/23/00
Out Hud
Thu 8/24/00
Deerhoof
Thu 8/24/00
Live Human
Thu 8/24/00
ninewood
Fri 8/25/00
Deathray
Fri 8/25/00
Magnified
Fri 8/25/00
Man Of The Year
Fri 8/25/00
Red Planet
Sat 8/26/00
Muffs, The
Sat 8/26/00
Oranger
Sat 8/26/00
Persephone's Bees
Sat 8/26/00
Petrol
Sun 8/27/00
Fightmaster
Sun 8/27/00
Gerard & His Lariats
Sun 8/27/00
High Deserters, The
Sun 8/27/00
Kings Highway
Mon 8/28/00
Azibo Tribe
Mon 8/28/00
North Coast Underground
Mon 8/28/00
Slaptones, The
Tue 8/29/00
Croatan
Tue 8/29/00
Theory Of Ruin
Tue 8/29/00
Will Haven
Wed 8/30/00
Jimbo Trout
Wed 8/30/00
Paladins
Wed 8/30/00
Tombstones, The
Thu 8/31/00
Bart Davenport
Thu 8/31/00
Etienne De Rocher
Thu 8/31/00
Herman Jolly
Thu 8/31/00
Ian Brennan
Thu 8/31/00
Killian Macgeraghty
Thu 8/31/00
Small Wonder
Fri 9/1/00
Bluebeard
Fri 9/1/00
Dredg
Fri 9/1/00
Spike 1000
Sat 9/2/00
Brad Brooks
Sat 9/2/00
Picnic
Sat 9/2/00
Signal, The
Sun 9/3/00
Azalia Snail
Sun 9/3/00
Stratford 4, The
Sun 9/3/00
Ultramafic
Tue 9/5/00
Bitesize
Tue 9/5/00
Gazillions, The
Tue 9/5/00
Warm Wires
Wed 9/6/00
DJ Science
Wed 9/6/00
Otaku
Wed 9/6/00
Universal Figures
Thu 9/7/00
Kindness
Thu 9/7/00
Penelope Houston
Thu 9/7/00
Ramona The Pest
Fri 9/8/00
Crooked Jades
Fri 9/8/00
P.W. Long
Fri 9/8/00
Richard Buckner & Eric Heywood
Sat 9/9/00
Amscray
Sat 9/9/00
Rumah Sakit
Sat 9/9/00
Sweep The Leg Johnny
Sat 9/9/00
Touched by a Janitor
Sun 9/10/00
Crack
Sun 9/10/00
DJ Joshua Kit Clayton
Sun 9/10/00
Kid 606 & the Fluff Boys
Sun 9/10/00
Lesser
Sun 9/10/00
MCs Martin & Drew from Matmos
Sun 9/10/00
Tigerbomb
Sun 9/10/00
Apt. #9
Sun 9/10/00
El Fay
Sun 9/10/00
Hallflowers, The
Mon 9/11/00
Black Kali Ma
Mon 9/11/00
Fluke Starbucker
Mon 9/11/00
Mike Watt
Tue 9/12/00
Eleventeen
Tue 9/12/00
Supagroup
Tue 9/12/00
Tinfed
Wed 9/13/00
Cherry Valence, The
Wed 9/13/00
Fucking Champs, The
Wed 9/13/00
Mercury Birds
Wed 9/13/00
Need, The
Thu 9/14/00
GoGoGo Airheart
Thu 9/14/00
Tristeza
Thu 9/14/00
Wheat
Fri 9/15/00
A Night Of Serious Drinking
Fri 9/15/00
Chris Knox
Fri 9/15/00
Pablo Wong
Sat 9/16/00
Chrome Molly
Sat 9/16/00
Hell's Belles
Sat 9/16/00
Manmade God
Sat 9/16/00
Swarm
Sun 9/17/00
I Am Spoonbender
Sun 9/17/00
Laddio Bolocko
Sun 9/17/00
Trans Am
Mon 9/18/00
Jim Yoshii Pile-Up, The
Mon 9/18/00
Neil Hamburger
Mon 9/18/00
Trans Am
Tue 9/19/00
Earlimart
Tue 9/19/00
Experimental Aircraft
Tue 9/19/00
Fivehead
Tue 9/19/00
Fiver
Wed 9/20/00
Blectum from Blechdom
Wed 9/20/00
Electric Birds
Wed 9/20/00
Jon Santos
Wed 9/20/00
Matmos
Thu 9/21/00
Dealership
Thu 9/21/00
Pepito
Thu 9/21/00
Rubymar
Fri 9/22/00
Alien Lovestock
Fri 9/22/00
Beanweevils, The
Fri 9/22/00
Deadweight
Sat 9/23/00
BellRays, The
Sat 9/23/00
Bobbyteens
Sat 9/23/00
Dictators, The
Sun 9/24/00
Chantigs
Sun 9/24/00
Thelonius Monster
Sun 9/24/00
Todd
Sun 9/24/00
Zmrzlina
Mon 9/25/00
Angel Dust
Mon 9/25/00
New Strange, The
Mon 9/25/00
Richmond Sluts, The
Tue 9/26/00
Brian_and_Chris
Tue 9/26/00
Jet Black Crayon
Tue 9/26/00
McClintic Sphere
Wed 9/27/00
Bright Eyes
Wed 9/27/00
Her Space Holiday
Wed 9/27/00
Matt Suggs
Thu 9/28/00
Deerhoof
Thu 9/28/00
Mark Growden's Electric Piñata
Thu 9/28/00
Species Being
Fri 9/29/00
DAT Politics
Fri 9/29/00
Datach'i
Fri 9/29/00
Kid 606
Fri 9/29/00
Pluramon
Sat 9/30/00
Ass Baboons Of Venus, The
Sat 9/30/00
Jumbo Shrimp
Sat 9/30/00
Three Day Stubble
Sun 10/1/00
Jealous Sound, The
Sun 10/1/00
samiam
Sun 10/1/00
Sheila Divine, The
Mon 10/2/00
French Kicks
Mon 10/2/00
Karate Dog
Mon 10/2/00
Little John
Tue 10/3/00
Hammerdown Turpentine
Tue 10/3/00
Lucky Stars, The
Tue 10/3/00
Top-Hands, The
Wed 10/4/00
Le Tigre
Wed 10/4/00
Little Deaths, The
Wed 10/4/00
Venus Bleeding
Thu 10/5/00
Damo Suzuki [band Farflung]
Thu 10/5/00
Mushroom
Thu 10/5/00
Subarachnoid Space
Fri 10/6/00
Glasstown
Fri 10/6/00
Moris Tepper
Fri 10/6/00
Victor Krummenacher
Fri 10/6/00
Waycross
Sat 10/7/00
Circle
Sat 10/7/00
Milk Cult
Sat 10/7/00
Out Hud
Sat 10/7/00
Village of Savoonga
Sun 10/8/00
Blue Sky Roadster
Sun 10/8/00
Brad Brooks
Sun 10/8/00
Pete Yorn
Mon 10/9/00
California Oranges
Mon 10/9/00
Lali Puna
Mon 10/9/00
My Morning Jacket
Tue 10/10/00
Lumen
Tue 10/10/00
Lynx
Tue 10/10/00
Touched by a Janitor
Wed 10/11/00
Clap Band, The
Wed 10/11/00
Me First
Wed 10/11/00
Sunless Day
Thu 10/12/00
Keyser Soze
Thu 10/12/00
Persephone's Bees
Thu 10/12/00
Stiff Richards
Fri 10/13/00
Joan of Arc
Fri 10/13/00
Oval
Fri 10/13/00
Sunday
Sat 10/14/00
Laced
Sat 10/14/00
Last Gasp
Sun 10/15/00
Joan of Arc
Sun 10/15/00
Track Star
Sun 10/15/00
Western
Mon 10/16/00
Enda
Mon 10/16/00
Milwaukee
Mon 10/16/00
Playtonics
Tue 10/17/00
Dredg
Tue 10/17/00
Sloe
Tue 10/17/00
Zerotheory
Wed 10/18/00
Bozart
Wed 10/18/00
Dilute
Wed 10/18/00
Fucking Champs, The
Thu 10/19/00
Fireballs of Freedom
Thu 10/19/00
Makers, The
Thu 10/19/00
Vue
Fri 10/20/00
Fort Erie
Fri 10/20/00
Pinback
Fri 10/20/00
Rubymar
Sat 10/21/00
Canyon Creep
Sat 10/21/00
Chrome Molly
Sat 10/21/00
Westwind
Sun 10/22/00
Dealership
Sun 10/22/00
Get Go, The
Sun 10/22/00
Smarties, The
Sun 10/22/00
Blectum from Blechdom
Sun 10/22/00
CEX
Sun 10/22/00
Electric Company
Sun 10/22/00
Kid 666 vs. Lesser
Sun 10/22/00
MC Treacherous Jackson
Mon 10/23/00
Breed of Mind
Mon 10/23/00
Kick
Mon 10/23/00
Lords of the Manor
Mon 10/23/00
Moodfrye
Tue 10/24/00
Hell Brothers
Tue 10/24/00
Horrors
Tue 10/24/00
Richmond Sluts, The
Wed 10/25/00
Internal/External
Wed 10/25/00
Seven Percent Solution
Wed 10/25/00
Winfred E. Eye
Thu 10/26/00
Kirby Grips, The
Thu 10/26/00
Plus Ones, The
Thu 10/26/00
Stiff Richards
Fri 10/27/00
Big Lou's Polka Casserole
Fri 10/27/00
Polkacide
Fri 10/27/00
Polkaholics
Sat 10/28/00
Beth Lisick Ordeal
Sat 10/28/00
Charming Hostess
Sat 10/28/00
Handmaiden America
Sat 10/28/00
PBR Street Gang
Sat 10/28/00
Waycross
Sun 10/29/00
Dismemberment Plan
Sun 10/29/00
J Church
Sun 10/29/00
Radio Four
Mon 10/30/00
Continental
Mon 10/30/00
Dolly Rocker
Mon 10/30/00
Fall of Olive
Tue 10/31/00
Groovie Ghoulies
Tue 10/31/00
Magnolia Thunderfinger
Tue 10/31/00
Resineators
Wed 11/1/00
Ana D.
Wed 11/1/00
Damon & Naomi
Wed 11/1/00
Ghost
Thu 11/2/00
Court And Spark, The
Thu 11/2/00
John Vanderslice
Thu 11/2/00
Mates Of State
Thu 11/2/00
Sean Nelson Duo
Fri 11/3/00
Broadcast
Fri 11/3/00
Cinerama
Fri 11/3/00
DJ Aaron Axelson
Sat 11/4/00
Aislers Set, The
Sat 11/4/00
Cinerama
Sat 11/4/00
Rainer Maria
Sun 11/5/00
Death Cab for Cutie
Sun 11/5/00
Kind Of Like Spitting
Sun 11/5/00
Pedro The Lion
Sun 11/5/00
Death Cab for Cutie
Sun 11/5/00
Pedro The Lion
Sun 11/5/00
Starflyer 59
Mon 11/6/00
Mooney Suzuki
Mon 11/6/00
Mountain Consolidated
Mon 11/6/00
Sean Na Na
Tue 11/7/00
Elf Power
Tue 11/7/00
Minders, The
Tue 11/7/00
Places, The
Wed 11/8/00
Dart
Wed 11/8/00
Sunset Valley
Wed 11/8/00
Visitor Jim
Thu 11/9/00
Charalambides
Thu 11/9/00
Subarachnoid Space
Thu 11/9/00
Voyager One
Fri 11/10/00
Cue's Hip Hop Shop
Fri 11/10/00
No Forcefield
Fri 11/10/00
UFO
Fri 11/10/00
Westside Chemicals
Sat 11/11/00
Sun City Girls
Sat 11/11/00
Three Day Stubble
Sun 11/12/00
Faux Queen Pageant
Sun 11/12/00
DeSoto Reds
Sun 11/12/00
Keeners, The
Mon 11/13/00
High On Fire
Mon 11/13/00
Lost Goat
Mon 11/13/00
Tuuli
Tue 11/14/00
Project, The
Tue 11/14/00
Proxy Kicky Tricks
Tue 11/14/00
Sfu-Ma-To
Tue 11/14/00
Vaportrail
Wed 11/15/00
Bluetip
Wed 11/15/00
Icarus Line, The
Wed 11/15/00
International Noise Conspiracy, The
Wed 11/15/00
Karate
Thu 11/16/00
Bratmobile
Thu 11/16/00
Briefs, The
Thu 11/16/00
Weekend
Fri 11/17/00
Delgados, The
Fri 11/17/00
DJ Gadget
Fri 11/17/00
Radar Bros.
Sat 11/18/00
Keyser Soze
Sat 11/18/00
New Dealers
Sat 11/18/00
Pancake Circus
Sun 11/19/00
Boom Shanka
Sun 11/19/00
Children of the Rhine
Sun 11/19/00
Jonathan Wilson
Sun 11/19/00
Little Fuzzy
Mon 11/20/00
Bicycle Thief, The
Mon 11/20/00
eXtreme elvis
Mon 11/20/00
Midget Handjob
Tue 11/21/00
Gentlekin, The
Tue 11/21/00
Holy Childhood, The
Tue 11/21/00
Stratford 4, The
Wed 11/22/00
Jen Turrell
Wed 11/22/00
Lunchbox
Wed 11/22/00
Steward
Fri 11/24/00
Alien Lovestock
Fri 11/24/00
Birdsaw
Fri 11/24/00
Sourpuss
Sat 11/25/00
20 Minute Loop
Sat 11/25/00
Enda
Sat 11/25/00
Fingers, The
Sun 11/26/00
Chuck Prophet & friends
Mon 11/27/00
Contrail, The
Mon 11/27/00
Damien Jurado
Mon 11/27/00
Songs:Ohia
Tue 11/28/00
August
Tue 11/28/00
Lean
Tue 11/28/00
Ultramafic
Wed 11/29/00
Bluebird
Wed 11/29/00
Enemymine
Wed 11/29/00
Slaves
Thu 11/30/00
Buddhakowski
Thu 11/30/00
ing
Thu 11/30/00
Simon Stinger
Fri 12/1/00
Grand National
Fri 12/1/00
Sleepytime Gorilla Museum
Fri 12/1/00
Uz Jsme Doma
Sat 12/2/00
Clay Wheels
Sat 12/2/00
Monkey Wrench, The
Sat 12/2/00
Zen Guerrilla
Sun 12/3/00
Anniversary, The
Sun 12/3/00
Fluke Starbucker
Sun 12/3/00
Mates Of State
Mon 12/4/00
Blonde Redhead
Mon 12/4/00
Erase Errata
Tue 12/5/00
Gwen Mars
Tue 12/5/00
OPM
Tue 12/5/00
Wheatus
Wed 12/6/00
Acid Mothers Temple
Wed 12/6/00
Subarachnoid Space
Wed 12/6/00
Unshown, The
Thu 12/7/00
Me First
Thu 12/7/00
Slaves
Thu 12/7/00
White Stripes, The
Fri 12/8/00
Richard Buckner
Fri 12/8/00
Tim Easton
Sat 12/9/00
Gentlekin, The
Sat 12/9/00
Ramona The Pest
Sat 12/9/00
Yuji Oniki
Sun 12/10/00
Hannah Marcus
Sun 12/10/00
One Time Angels
Sun 12/10/00
Selby Tigers
Sun 12/10/00
Starlight Mints
Mon 12/11/00
Charming Hostess
Mon 12/11/00
Faun Fables
Mon 12/11/00
Fred Frith
Mon 12/11/00
Hostess Trio
Mon 12/11/00
People's Bazaar
Tue 12/12/00
Every Idle World
Tue 12/12/00
Foibles
Tue 12/12/00
Koonda Holaa & the Beetchees
Wed 12/13/00
Samiam
Wed 12/13/00
San Geronimo
Wed 12/13/00
Weston
Thu 12/14/00
Actionslacks
Thu 12/14/00
Buddhakowski
Thu 12/14/00
Carlos ! == ¡Carlos!
Thu 12/14/00
Decal
Fri 12/15/00
Kindness
Fri 12/15/00
Storm
Fri 12/15/00
Venus Bleeding
Sat 12/16/00
3 Ball
Sat 12/16/00
Caustic Resin
Sat 12/16/00
Gaza Strippers
Sun 12/17/00
Double Life
Sun 12/17/00
Jonathan Richman
Mon 12/18/00
Norbert
Mon 12/18/00
Till Seven Years Pass Over Him
Mon 12/18/00
VIV
Tue 12/19/00
Black Queen
Tue 12/19/00
Drunk Horse
Tue 12/19/00
Totimoshi
Wed 12/20/00
Chub
Wed 12/20/00
Gimbo
Wed 12/20/00
Tang, !
Thu 12/21/00
Alvarados
Thu 12/21/00
Beth Lisick
Thu 12/21/00
Dean Del Rey
Thu 12/21/00
Jolly!
Thu 12/21/00
Orixa
Thu 12/21/00
Rumah Sakit
Thu 12/21/00
Scott Miller
Thu 12/21/00
Swarm
Fri 12/22/00
Dealership
Fri 12/22/00
Kinsky
Fri 12/22/00
Silkworm
Fri 12/29/00
Jim Yoshii Pile-Up, The
Fri 12/29/00
Mates Of State
Fri 12/29/00
Pinback
Sat 12/30/00
A Night Of Serious Drinking
Sat 12/30/00
Mermen
Sat 12/30/00
That 1 Guy
Sun 12/31/00
Sister Double Happiness
Sun 12/31/00
Slojack
Sun 12/31/00
Waycross

(some of the) Bands that have played at the Bottom Of The Hill      
                            
mostly since about 1997 until 2014

   # A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z   

 1991 to 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 
       (incomplete)                                                                                           

  2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014  

     

Copyright © • Bottom Of The Hill Inc. [judas bosch] [ judas bosch]